Szakrális értékeink – 2017 nyár

A kiállítás a település felekezeteinek (katolikusok, reformátusok, evangélikusok és baptisták) legszebb történeti és tárgyi emlékeit vonultatja fel, kiegészítve a gyülekezetek utóbbi száz esztendejének gazdag képanyagával. A legkorábbi emlék 15. századi, míg a „legfiatalabb” alig öt esztendős.
A kiállítás megtekinthető: 2018. január 31-ig.

SZAKRÁLIS ÉRTÉKEINK (VÁLOGATÁS GYÜLEKEZETEINK EMLÉKEIBŐL)

Ezt a nagy hiányt pótló kiállítást éppen a 2017. június 30-i múzeumavatóra rendezzük meg és a település felekezeteinek (katolikusok, reformátusok, evangélikusok és baptisták) legszebb történeti és tárgyi emlékeit vonultatja fel. Ha Ön szereti a régi tárgyakat, mintegy három tucat különleges szakrális értékben gyönyörködhet! A legkorábbi emlék 15. századi, míg a „legfiatalabb” alig öt esztendős. A tárgyakat a gyülekezetek utóbbi száz esztendejének gazdag képanyaga hozza életközelbe: a Szabóné Vank Erzsébet gyűjtötte közel száz archív fotográfián sok veresi ismerheti fel szüleit, nagyszüleit, sőt dédszüleit is.

A kiállítás megtekinthető: 2018. február 22-ig.