Történelmi jövő – 2019 nyár-ősz

Veresegyház – A jövő terveiből

2019-ben ünnepeljük meg Veresegyház várossá válásának 20. évfordulóját, s a várhatóan gazdag programok között az egyik legérdekesebb lesz a Városi Múzeum július 1-én megnyíló kiállítása.

Úgy véljük, hogy mivel a település múltjával folyamatosan foglalkozunk – hiszen egy múzeumnak ez alapfeladata –, a jelen pedig itt van körülöttünk, inkább a jövőről érdemes terveket felmutatnunk.

A jövő ugyanis szintén történelem, csak éppen nem mögöttünk van, hanem előttünk áll, azzal a különbséggel, hogy még tudjuk alakítani.

Rendhagyónak mondható kiállításunkon a város karakteres építészeti arculatát tovább gazdagító építészeti terveken keresztül tárjuk a közönség elé a település következő éveinek izgalmas elképzeléseit.